کابل فلت

تعمیر کابل فلت یا تعویض آن ؟

تعمیر کابل فلت

تعمیر کابل فلت و روشهای رایج برای جایگزینی

لحبم کردن کابل فلت

احتمالا شما هم به این نمونه از تیترها ی مرتبط با تعمیر و ترمیم انواع کابل های فلت برخورد کرده اید.

  • تعمیر کابل فلت فوری پارگی کابل فلت FFC تبلت
  • آموزش ترمیم پارگی مسیرفلت هایی که خم شده یا کلا مسیر فلت قطع شده است
  • روش تعمیر فوری کابل فلت کربنی
  • خودتان کابل فلت لپ تاپ را تعمیر کنید
  • بهترین روش تعمیر کابلهای فلت
  • تعمیر فلت ماشین حساب در سه سوت
  • روش لحیم کاری رشته های کابل فلت
  • ابزار لازم برای تعمیر کابل فلت تلویزیون 
لخت کردن کابل فلت

با جستجویی مختصر در اینترنت می توانید روشها و راهکارهای متعددی را برای تعمیر کابل فلت پیدا کنید

کابل های فلت Flexible flat cable FFC , FPC  اعم از کربنی و غیر کربنی را خودتان تعمیر کنید.

 

روشهایی کاملا خلاقانه و نو که در اغلب آنها ترمیم و بازسازی کابلها با لیحم کاری رشته های آسیب دیده ، استفاده از جوهر رسانا ، چسب و قطعاتی از کابلهای دیگرانجام می گیرد و موفقیت آمیز بوده و بنابراین بینندگان خود را ترغیب و تشویق می نمایند تا از این روشها در تعمیر کابلهای فلت استفاده نمایند .

اما این کاری اشتباه و گاها جبران ناپذیر است

شاید بهتر باشد در ابتدا مطالبی کلی یاد آوری گردد تا مشخص شود با چه دلایل و انگیزه هایی این روشها را پیشنهاد می نمایند .

همانگونه که مطلع هستید سالهاست از اختراع کابل های فلت گذشته و بدلیل اینکه در ابتدای اختراع فقط در اختیار بخش نظامی و ارتش کشورهای ویشرفته بوده است ، بصورت عمومی عرضه نشده و فقط چند دهه است به بازار تجارت عمومی راه پیدا کرده اند .

با ورود انواع کابلها فلت FFC , FPC اعم از کربنی و غیر کربنی به دنیای الکترونیک و صنایع جنبی تجاری آن ، شاهد تحولی کار آمد و گامی بلند در کیفیت و نحوه ارتباط بین قطعات الکترونیکی و برد و مدارهای الکترونیکی و انتقال بهینه سیگنال و اطلاعات بود ه ایم .

بدیهی است این دستاورد جدید نیز مانند اغلب تکنولو‌ژی های نو ، در سالهای اولیه اختراع و ورود به بازار، کمیاب بوده و قیمتی نسبتا گران داشته اند و فقط محدود به چند مدل بوده است ، و دقیقا همین دلایل بخش اعظم انگیزه لازم برای تعمیر کابلها و نه تعویض آنها را در افراد خلاق و کار آمد در این صنایع ایجاد نموده تا بجای تعویض یک کابل فلت آسیب دیده ، به فکر اقداماتی برای تعمیر فوری و کم هزینه کابل های آسیب دیده باشند .

 صد البته این روشها در سالهای گدشته بدلایل موجود توجیه لازم را داشته و مقرون بصرفه بوده است ، ولی در شرایط فعلی که انواع کابل های استاندارد، با قیمتهای خیلی مناسب و به وفور در همه جا در دسترس می باشند ، طبعا اصرار و پیشنهاد ترمیم و تعمیر کابل های فلت آنهم با روشهای غیر استاندارد قابل تامل است ، در زیر نمونه هایی از این روشها را در قالب تصاویر ی می بینیم

تعمیر کابل فلت FPC

متاسفانه هیچ یک از روشهای تعمیر کابل فلت یا لیحم کاری و ایجاد اتصالات اضافی برای برطرف نمودن آسیب ها بعنوان روشی استاندارد و قطعی از سوی مراجع رسمی مورد قبول واقع نشده و در استفاده از این روشها هیچ تاییدیه ای وجود ندارد که استفاده از این روشها را رسما بجای تعویض کابل فلت پیشنهاد نماید .

بنابراین تصمیم گیری در این رابطه که آیا تعمیر کابل فلت یا تعویض آن باید انجام گیرد ، امری اختیاری و به عهده اشخاصی است که تعمیرات یک دستگاه با کابل فلت معیوب را به عهده می گیرند .

تاکید می نمایید ، همانگونه که شاهد هستیم تقریبا در همه موضوعات خلاقانه در عرصه دنیای مجازی ، خیلی به ندرت شاهد گزارش شکست ها و مشکلات ناشی از یک تصمیم اشتباه می باشیم  بلکه اغلب فقط موفقیتها را بیان می نمایند و چه بسیار افرادی که بدلیل کم توجهی در اتخاذ تصمیم درست مثلا بجای  تعویض ضروری یک کابل فلت با تعمیر آن و ایجاد اتصالی و تداخل و موارد مشابه خسارات هنگفتی را متحمل گردیده اند و متاسفانه گزارش آن جایی منعکس نمی گردد .

باید اذعان نمود در خیلی از موارد، انجام این روشها ی غیر استاندارد ، ایراد و مشکل را در یک مقطع حل نموده و دستگاه از کار افتاده را ، مجددا راه اندازی و به چرخه استفاده باز می گرداند که موجبات خشنودی اشخاص می گردد.

 

تعمیر کابل فلت

 

 ولی واقعیت انکار ناپذیر به صرف کنجکاوی یا صرفه جویی قبول ریسک آسیب به دستگاه و ایجاد خسارت به اموال خود و دیگران است آنهم از طریق روشهایی که سالهاست انجام آنها را هیچ مرجع رسمی تایید نمی نماید . فاقد هر گونه وجاهتی است .

در خاتمه ضمن تشکر از بابت صبر و حوصله و البته وقت ارزشمندی که به مطالعه این نوشته اختصاص داده اید ،امیدواریم توانسته باشیم به نحو منطقی ضرورت تعویض هر گونه کابل فلت آسیب دیده را یادآوری نموده باشیم ، و اعلام نماییم کارشناسان مجموعه مهیا می باشند تا هر گونه کابل فلت را که نیاز دارید برای شما فراهم نموده و در اسرع وقت به شما تحویل نمایند .

بدیهی است چنانچه در مواردی کابل استاندارد مورد درخواست موجود نباشد ، کارشناسان با همه توان علمی و مهارت موجود، ضمن بررسی خواهند کوشید تا راهنمایی لازم برای استفاده از کابل های مشابه و یا راهکارهای فنی که مشکل را برطرف نماید ارایه نمایند . 

کابل فلت گوشی تلفن

تومان30,000
کابل فلت گوشی تلفن کابل فلت گوشی تلفن از جنس کابل های FFC یا ریبونی است که در بسیاری از

کابل فلت کیبورد یاماها

تومان390,000
کابل فلت کیبورد یاماها کابل فلت کیبورد یاماها از جنس کابل های FFC یا ریبونی است که در بسیاری از

کابل فلت کیبورد لپ تاپ سونی Sony

تومان150,000
برای خرید کابل فلت کابل فلت کیبورد لپ تاپ سونی Sony با کارشناسان ما در تماس باشید

کابل فلت کامپیوتر MSI

تومان195,000

یکی از مشخصات مهم و قابل‌توجه هنگام خرید کابل فلت فاصله پین‌ها از هم است. فاصله پین‌ها از هم در کابل فلت کامپیوتر MSI در اندازه 0.5 میلی‌متر برای خرید وجود دارد. ضخامت این کابل فلت 45 پین چیزی حدود 0.12 میلی‌متر است. طول این کابل نیز بسته به انتخاب شما تغییر می‌کند. دمای استاندارد برای استفاده از این کابل فلت 45 پین 80 سانتی‌گراد یا 170 فارنهایت است. سطح ولتاژ این کابل فلت درحدود 60 ولت AC است.

کابل فلت ضبط خودرو و ماشین

تومان60,000
کابل فلت ضبط خودرو و ماشین کابل فلت ضبط خودرو و ماشین از جنس کابل های FFC یا ریبونی است

کابل فلت ضبط خودرو هیوندا النترا

تومان145,000
کابل فلت ضبط خودرو هیوندا النترا کابل فلت ضبط خودرو هیوندا النترا از جنس کابل های FFC یا ریبونی است

کابل فلت ضبط خودرو پایونیر

تومان100,000
کابل فلت ضبط خودرو پایونیر با رشته هایی از جنس مس تولید میشوند که بین دو لایه عایق از جنس پلی استر و چسب حرارتی قرار گرفته است تا طول عمر و انعطاف بیشتری داشته باشد

کابل فلت رشته ایی 40 پین

تومان120,000
کابل فلت رشته ایی 40 پین​ کابل فلت رشته ایی 40 پین از جنس کابل های مسی است که در

کابل فلت دسته پلی استیشن

تومان60,000
کابل فلت دسته پلی استیشن کابل فلت دسته پلی استیشن از جنس کابل های FFC یا ریبونی است که در

کابل فلت دستگاه سونوگرافی

تومان260,000
کابل فلت دستگاه سونوگرافی   کابل فلت دستگاه سونوگرافی از جنس کابل های FFC یا ریبونی است که در بسیاری
cropped cropped Iflat Logo
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *