دسته‌بندی نشده

FFC چیست

FFC چیست

FFC چیست و چگونه به کاهش اندازه های طراحی مدارها کمک کرده است؟

FFC چیست

اگر از یک ابزار فنی استفاده می کنید ، احتمالاً کابل های کوچک زیادی برای کارکردن درون آن دارید که مملو از سیم های مختلفی است که مدارهای متفاوت را به هم متصل می کنند ، و این در حالی که کابلهای ساده انتخاب برخی از افراد بوده است.

اما کارشناسان مشکل مشترک آنها را اینگونه می‌بینند که کابلهای رشته ایی عادی دلیل اصلی پیچیده شدن سیمها به یکدیگر و آشفته شدن اطراف بود در عوض ، آنها دیدند که انتخاب کابل های فلت منجر به مدیریت آسان و نظم در طراحی بردها شد بعلاوه ، وزن کابلهای تخت سبک تر است و انعطاف پذیری بیشتری را دارد ، چیزی که امروز بدنبال آن هستید تا تحهیزات و لوازم الکترونیکی را قابل حمل و وزن آنها را تا حد ممکن کمتر کند.

کابل فلت انعطاف پذیر یا FFC کابل برقی است که هم تخت و هم منعطف است.

کابل FFC نوعی کوچک شده ای از کابل ریبونی است که به صورت تخت و انعطاف پذیر نیز هست. ما از اصطلاح FFC برای اشاره به کابل تخت بسیار نازک استفاده می کنیم. این نمونه از کابلهای فلت در دستگاه های روزمره از جمله لپ تاپ ها ، تبلت ها و حتی تلفن های هوشمندمان استفاده می شود.

به گوشی آیفون خود فکر کنید. آیا می دانید کابل تخت همان چیزی است که صفحه نمایش آیفون شما را به صفحه مدار اصلی دستگاه متصل می کند؟ اگر کابل فلت گوشی موبایل شما خراب شود دیگر موبایلتان کار نمی کند.

در هر دستگاهی که به دنبال افزایش انعطاف پذیری مکانیکی هستید ، به FFC نیاز دارید. برخلاف کابل های گرد ، FFC فشار کمتری در اجزای سازنده ایجاد می کند و اطمینان حاصل می کند که نگرانی شما در مورد شکستگی و قطعای کابل کمتر باشد.

علاوه بر این :

استفاده از کابل FFC نیز با توجه به تنوع دستگاه ها و مدارها متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، در صنعت خودرو از کابل فلت بخصوصی استفاده میشود که از حجم بیشتری از مس در تولید کابل استفاده شده و همچنین فاصله رشته ها از یکدیگر بیشتر است تا بتوان شدت جریان بیشتری را از کابل عبور داد.

FFC چیست و اولین بار توسط چه شرکتی تولید شد ؟

جالب اینجاست که فناوری FFC توسط شرکت Cicoil در سال 1956 اختراع شدو از آن زمان به بعد ، این نمونه از کابل محبوب ترین نوع کابل است که ما در بسیاری از ابزارهای الکترونیکی خود از آن استفاده می کنیم.

کابل فلت FFC چیست و دارای چه مشخصاتی است ؟

هر نوعی از کابل فلت FFC دارای 5 ویژگی منحصر به فرد است که برای خریداران بسیار مهم است تا در مورد این مشخصات بیشتر الاعات داشته باشید که هنگام سفارش کابل فلت با سوال FFC چیست و چه مدلی از کابل را باید انتخاب کنیممواجه نشوند.

1-فاصله پین‌ها در کابل فلت :

فاصله پینها یا Pitch به حد فاصل مرکز یک رشته از سیم تا مرکز رشته سیم مجاور اشاره دارد. شما می توانید آن را به عنوان فضای بین هادی ها در FFC بهتر درک کنید. این فضا با توجه به نوع کابل FFC مورد استفاده تغییر می کند.

انواع مختلفی از کابل فلت با استانداردهای زیر در تجهیزات الکترونیکی استفاده میشود

  • 0.5 میلی متر
  • 0.625 میلی متر
  • 0.635 میلی متر
  • 0.8 میلی متر
  • 1 میلی متر
  • 1.25 میلی متر
  • 1.27 میلی متر
  • 2 میلی متر
  • 2.54 میلی متر

با توجه به کاربرد خود می توانید نوع کابل FFC را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که بسیاری از ارائه دهندگان فقط از انواع 0.5 میلی متر تا 1 میلی متر در صنعت بردهای الکترونیکی استفاده می کنند ، زیرا محبوب ترین آنها هستند.

برای مشاوره در خصوص کابل فلت در اندازه های متفاوت با کارشناسان ما در تماس باشید

لطفاً مطالب و پستهای آموزنده ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *